Hakkımızda

Yönetim Kurulu

        Birinci Grubu’nun temelleri aslında 1950’li yılların başlarında, Onursal Başkanımız Tekin Birinci’nin ticaret hayatına atılmasıyla birlikte şirletimizin temelleri atılmıştır. ‘Kıbrıs’ı dünyalı yapma ve dünyaya tanıtma vizyonu ile varlığını geleceğe taşıyan bir kuruluş olma hayali ile yola çıkan Birinci. Kıbrıs Türk’üne bir çok ilki getiren seçkin iş adamları arasında kısa bir süre içinde yerini aldı.

Kıbrıs’a ilk renkli televizyonu,bir çok beyaz eşya markasını, gıda ürünlerini ve bunlar gibi bir çok sektörde ilki gerçekleştirerek bizlere her daim ilham vermektedir. Saynı Birinci’nin dediği gibi; ‘Isteğin, Inanin ve Başarın’. Bu ilke ile çıktığımız yola, Birinci Grubu şirketimizin kurucusu Ertan Birinci tarafından,1996 yılında Kuzey Kıbrıs’ın ilk özel yayın kuruluşu Birinci Medya Kurumunu ve onunla birlikte ilk özel sesi First Fm’i kurarak ve hemen ardın 31 Mayıs 1997 senesinde ise Kıbrıs Türk’ünün sesini dünyaya duyurmak amacı ile Kıbrıs Genç TV’yi kurarak. Şuanda 5 sektörde faaliyet gösteren Birinci Grubu ayrıca, hizmet verdiği sektörlerin yanı sıra eğitim, kültür ve spor alanlarında ki yeni yatırımlarıyla da büyümesini sürdürmektedir.
Birinci Grubu’nun 20’den fazla şirketi ve 300’e aşkın çalışanıyla müşteri odakalı, marka kalitesi yüksek ve çalışkan bir insan kaynağı ile hizmet ediyor.

Kıbrıs’ta ismimize yakışır şekilde ilklerin öncüleri arasında yer olan Birinci Grubu, küreselleşen dünyada, dünyalı olma vizyonu ile ülke ekonomisine faydalı olacağına inandığı iş kollarında yatırım yapmaya devam ediyor.