Değerli İş Ortaklarımız ve Çok Sevgili Çalışanlarımız;

Geride bırakılan 2019 yılı, hem ülke hem de dünya için tarihi öneme sahip değişikliklerle karşı karşıya kalınan bir yıl olmuştur. Gerek enflasyon ve döviz kuru gibi ekonomik alanlardaki  kritik değişiklikler gerekse meydana gelen savaşlar ülke insanı için önemli ölçüde sıkıntılı bir süreç yaratmıştır. Birinci Grubu olarak, 2020 yılı için hedefler oluştururken ticaret yapmanın yanı sıra, toplum varlığı için büyük önem arz eden sosyal, kültürel, eğitim ve sağlık alanları için de projeler oluşturulmuştur.

İçinde bulunduğumuz enformasyon çağı olarak anılan bilgi çağında, medya sektöründe olunduğu gibi, turizm, eğitim ve akaryakıt sektörlerinde de hacmin büyütülmesi hedeflenmiştir. Para politikaları döviz, yatırım iklimi bu bağlamda büyük önem taşımaktadır.

Birinci Grubu olarak bu yıl için sektör bazındaki iş planı çerçevesinde;   Kuzey Kıbrıs’ta özel yayıncılığı başlatan aile olarak, ‘First Fm’ ve ‘Kıbrıs Genç Tv’ markalarının dijitalleşen platformlarda öncü ve yenilikçi bakış açısı ile geleneksel medyanın yanında, online platformlarda yenilikçi fark yaratacak yatırımların yapılması, eğitim alanında ise yine bu yıl; 2019-2020 Akademik yılında öğretime başlayan, alanında deneyimli, uzman akademik kadrosu ve güçlü kuruluş yapısı ile Kuzey Kıbrıs’ta kampüs üniversitesi olmayı başarmış ve insanın yanında, teknoloji ve eğitim binalarına sosyal aktivite alanlarına yaptığı yatırımlarla da iddialı ‘Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitemizin’ ‘Düzova’ kampüsünün açılması, bununla beraber turizm sektöründe kurulmuş acentemizi daha da büyüyerek ülke ekonomisine kazandırılması, perakende alanında ise kendi markamız ‘ANY HOME’ öncelikle Türkiye de mağazalaşma adı altında daha da büyütülerek, teknolojide 4.0’a uyum sağlayabilen internet satış kanallarıyla çağa adapte bir internet platformu üzerinden tüketiciye en efektif şekilde ulaşılabilmesi için gerekli girişimler planlanmıştır. Tüm bu yatırımlar yanında, toplumsal değerlere önem veren bir grup olarak sosyal sorumluluk bağlamında bünyemizdeki ‘Meral Tekin Birinci Eğitim, Kültür ve Spor Vakfı” kapsamındaki projelere yenileri eklenmiştir. Topluma gerekli hizmeti en başarılı şekilde sunmak için Birinci Grubu olarak kendimizi geliştirirken ayni zamanda dünyanın dört bir tarafında ülkemizi temsil etmek için üretiyor ve hizmet veriyoruz.

Önceliğimiz her zaman, ailemiz, çalışma arkadaşlarımız ve tüm işbirliği yaptığımız çözüm ortaklarımız ile ülkemize ve hepimize hayırlı olacak adımlar atmaktır.

Her şey insanlık için, sağlıkla kalın…

SAYGILARIMLA,

Ertan Birinci